DEBRECENI DEÁK FERENC TEHETSÉGFEJLESZTŐ KÖZÉPISKOLAI SZAKKOLLÉGIUM

Hatékony segítség a tehetség felismeréséhez, kibontakozásához. Naprakész tájékoztatás a tehetséggondozó lehetőségekről. Kapcsolat a tehetséggondozásban jártas szakemberekkel, intézményekkel. Anyagi erőforrás bevonása a tehetségsegítés folyamatába.

A siker titka, hogy a szokásos dolgokat szokatlanul jól teszed.John Davison Rockefeller

A 2012/2013-as tanévben az eredményeket az aktuális híreknél jelenítjük meg.

2011/2012-es tanév eredményei

 

·        Szabó Dóra 2. helyezést ért el az MHSSZ Magyar Kupa fordulóján ifjúsági "A" kategóriában.

·         A Györffy-hét keretein belül megrendezett lány kézilabda bajnokságon a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium csapata 2. helyezést ért el. (Vámos Bettina, Tóth Brigitta,Rövid Szófia, Dan Réka, Kovács Viktória, Bodnár Emese,Moldován Panna, Tóth Márta, Serbán Apollónia, Nagy Andrea) A csapat irányító tanára:  Cseszlai Krisztina.

·         2012-03-27 Debrecen

·         A Györffy-hét keretein belül megrendezett lány foci bajnokságon a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium csapata 2. helyezést ért el. (Vámos Bettina, Tóth Brigitta, Gaál Dóra, Varga Alexandra, Bodnár Emese, Szaporán Tímea, Csajbók Klaudia, Tóth Márta, Serbán Apollónia)A csapat edzője: Mester Gyula tanár úr.

·          Szabó Zsófia A Magyar Köztársaság Jó Tanulója-Jó Sportolója címet kapott

·          Egyed Gábor 8. helyen végzett a Korcsoportos Országos Sakkbajnokságon

·        Egyed Gábor 8. helyezést ért el az Országos Egyéni Sakk Diákolimpián

·         A Gulyás Kupán sakkcsapatunk (Egyed Gábor, Nádházi Imre, Vass Máté) 1. helyezést, kondi csapatunk (Varga Gábor, B. Khongor, Rokonál Patrik) 3. helyezést, asztalitenisz csapatunk (Mester Norbert, Mészáros Ádám) 2. helyezést ért el, lány kézilabda csapatunk az 1. helyen végzett. Lány foci csapatunk 1. helyezést ért el (Vámos Bettina, Tóth Brigitta, Gaál Dóra, Varga Alexandra, Szaporán Tímea, Csajbók Klaudia, Tóth Márta)

·         Deák Napok: egyéni asztalitenisz verseny 2. hely Mester Norbert révén, sakkcsapatverseny 1. hely (Nádházi Imre, Vass Máté, Fülöp Zsolt), egyéni sakkverseny 3. hely Nádházi Imre, kondi csapatverseny 1. hely ( Varga Gábor, B. Khongor, Gyenes István); 1000m váltófutóverseny 3.hely (Szabó Zsófia, Boros Adrien, Nagy Andrea, Moldován Panna, Lendvai Hunor, Mátyás Botond, Tar Balázs, Fábián László) lány foci  1. hely, fiú foci 1.hely, röplabda 1.hely.

·         2012-05-12 Kecskemét boulder és gyorsmászó kupán Szabó Dóra ifjúsági "A" lány boulder versenyszámban 2. helyezést ért el.

  • A 2012. évi Országos Egyéni Sakk Diákolimpia:
    2012.04.13-14 Budapest

Egyed Gábor 8. helyezést ért el. Gratulálunk!

  • 2012-04-05, Budapest                                                         Szabó Zsófia A Magyar Köztársaság Jó Tanulója-Jó Sportolója címet kapott a 2010/2011. tanévben elért eredményes tanulmányi munkájáért és kimagasló sportteljesítményéért.

 

2012-03-28

A Györffy-hét keretein belül megrendezett lány kézilabda bajnokságon a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium csapata 2. helyezést ért el.

2012-03-27 Debrecen

A Györffy-hét keretein belül megrendezett lány foci bajnokságon a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium csapata 2. helyezést ért el. 

2012-03-26 Debrecen

A Györffy szavalóversenyen Olexa Gergely 3. helyezést ért el, Kharvwat Aida különdíjas lett. A Györffy-hét keretein belül megrendezett fotó- és rajzpályázaton Kósa Lívia 2. helyezést ért el. Gratulálunk!

2012-02-15 Szolnok

Szabó Dóra 2. helyezést ért el az MHSSZ Magyar Kupa fordulóján ifjúsági "A" kategóriában. Gratulálunk!

2011-12-12

A Deák Ferenc Kollégium kispályás labdarúgó csapata (Mester Gy., Mester N., Dan Gergő, Bodó B., Kosztya Z., Nádházi I., Gergely M., Tóth Attila) 1. helyezést ért el a Karácsonyi Foci Kupa "Katonasuli"bajnokságon.

 

2012-02-15, Szolnok

Szabó Dóra 2. helyezést ért el az MHSSZ Magyar Kupa fordulóján ifjúsági "A" kategóriában.

2012-01-15 Debrecen

Hajdú-Bihar Megyei  Sakkcsapat Diákolimpia

Vámos Bettina 3. helyezést ért el a TÁG csapatával

2012-01-14 Debrecen

Hajdú-Bihar Megyei Egyéni Sakk Diákolimpia

Egyed Gábor 1. helyezést ért el az V. korcsoportban.

Vámos Bettina 3.helyezést ért el a korcsoportjában.

Vámos Bettina 2. helyezést ért el a Városi Egyéni Sakk Diákolimpián.

 

2011-10-15 (Balassagyarmat)

Duatlon Diákolimpia B kategória országos döntő Juhász Balázs             1. helyezés

2011-10-12 (Debrecen)

Brassai asztalitenisz házibajnokság Szondi Sándor 1. helyezés

2011-10-08 (Miskolc)

FACTORY SPORTMÁSZÓ ORSZÁGOS BAJNOKSÁGON ifi "B" kategóriában Szabó Dóra 4. helyezés

2011-10-08 (Szekszárd)

NSI duatlon utánpótlás olimpia országos döntő Csató Balázs               11. helyezés

2011-10-05 (Debrecen)

A kollégium utánpótlás csapata részt vett a "Fiatalok kupája" fiú kispályás labdarúgó tornán, ahol nagyon sportszerű játékkal a negyedik helyezést érte el. (Szűcs Norbert, Kiss Bence, Litauszki Dániel, Gál Dávid, Egyed Gábor, Harangi István, Mihucz Márton)

2011-10-01 (Nyitra-Szlovákia)

SVK-CZE-CRO-SLO-HUN U16 válogatott viadal Juhász Balázs 3000m     5. helyezés

2011-09-29 (Pallag)

A kollégium focicsapata (Nádházi I., Varga A., Dan G., Mester N., Tóth A., Gergely M., Bodó B., Vass Á., Kosztya Z.- edző: Mester Gyula) részt vett a Balásházy kupa elnevezésű, kispályás labdarúgó tornán, melyen a 3.helyezést érték el.

2011-09-25-24 (Tatabánya)

A Magyar Köztársaság 2011. évi Serdülő bajnokság országos döntő Juhász Balázs 1500m 3 helyezés, 3000m 3. helyezés

2011-09-21 (Hajdúböszörmény)

NSI duatlon utánpótlás olimpián Csató Balázs Hajdú- Bihar megyei 1. helyezés

Hajdú-Bihar megyei duatlon diákolimpia "A" kategória Juhász Balázs     1. helyezés

2011-09-2-3. (Debrecen)

Hajdú-Bihar megyei atlétika serdülő döntő Juhász Balázs 1500m           1. helyezés, 3000m 1. helyezés

2011-08-6-7. (Fadd-Dombori)

XXVII. Sportolna Triatlon Fesztivál OB: Csató Balázs 17. helyezés

XXVII. Sportolna Aquatlon OB: Csató Balázs 5. helyezés

2011-07-24 (Balassagyarmat)

XXV. Palóc Triatlon OB: Csató Balázs 17.helyezés

2011-06-18-19 (Baja)

VI. Mogyi Triatlon Verseny OB: Csató Balázs 16. helyezés

2011-06-11 (Martfű)

NSI Triatlon Utánpótlás Olimpia döntő OB: Csató Balázs 9. helyezés

2011-05-21 (Tiszaújváros)

XX. Tisza TRiatlon OB: Csató Balázs 22. helyezés

 

 

2010/2011-es tanév

  • 2011-05-07 Az Országos dráma tanulmányi verseny döntőjében Hevesi László 1. valamint Olexa Gergely 2. helyezést ért el.
  • 2011-05-06 A  2010/2011. tanévi 30. Mikola Sándor Országos Tehetségápoló és Tehetségkutató Fizikaverseny döntőjében Varga Ákos 8. helyezést ért el.

XI. Árpád-kupa országos úszóverseny
Hajdúszoboszló, 2011. április 30-május 1.

Men's 200m Freestyle - férfi gyorsúszás

3. hely      Mihucz Márton 

Men's 4*100m Medley Relay - férfi vegyesváltó

2.hely Mihucz Márton

2011-04-19

Országos amatőr kézilabda diákolimpián V. helyen végzett a TÁG leány kézilabda csapatával: Rövid Szófia,  Tóth Márta, Szabó Lilla, Tóth Brigitta, Gaál Dóra,  Bíró Renáta.

2011-04-16

Kántor Tamás a Kenguru Nemzetközi Matematika Versenyen országos 3.helyezést ért el.

2011.04.17.

Az EUSO (European Union Science Olympiad)  természettudományos csapatversenyen Kolostyák Zsuzsa 1. helyezést ért el Magyarország A csapatával.

2011.04.13.

Hevesi László 1.helyezést ért el a DEbrecen Városi Rangra Emelkedésének 650. évfordulója alkalmából rendezett szavalóversenyen.

2011.04.12.

Zbiskó Éva 12. évfolyamos diákunk 5. helyezést ért el az országos Szakmai Érettségi Előkészítő Versenyen Építészet Alapozó Tantárgyakból.

2011-04-09

Az országos Avram Hershko Természettudományi Verseny döntőjében, Gyógyszerek és DNS mutációk kimutatása vérből című dolgozatukkal, 1. helyen végeztek a TÁG-os diákok. A győztes csapatban tehetségpontunk két diákja is szerepelt: Kolostyák Zsuzsanna és Filep Máté

2011.04.05.

A lány foci csapatunk 2. helyen végzett a Gulyás Kupán.

Az asztalitenisz csapatunk 2. helyen végzett a Gulyás Kupán.

2011.04.04.

A sakk tehetségműhelyünk csapata (Egyed Gábor, Nádházi Imre, Bartha Máté) 1. helyezést ért el a Gulyás Kupán.

 

2011.04.03.

Szekrényes Olga 2. helyezést ért el az országos szintű Tóth Árpád Középiskolai Versmondó Versenyen.

    2011-03-29

 

Murzsa Zsolt 18. hely Szakmacsoportos szakmai előkészítő érettségi tantárgyak versenyén, Informatikai alapismeretekből

2011.03.31.

Kelemen Viktor az angol OKTV országos döntőjében a megtisztelő 35. helyezést érte el.

2011.03.28.

Tehetségpontunk diákja Olexa Gergely, Megyei versmondó versenyen vett részt a Györffy István Kollégiumban és 3. helyezést ért el (Petőfi Sándor:Egy estém otthon c. versével). Gratulálunk!

2011.03.26.

Kántor Tamás 9. évfolyamos diákunk 3. helyezést ért el a Dr. Szegedi Ervin Megyei Fizikaversenyen.

 

 

2011.03.15.

Pajna Zoltán ünnepi megnyitóbeszédével kezdődött és papírforma győzelemmel zárult az 1848-as eseményekre emlékező FIDE sakkverseny Debrecenben a Gábor Dénes Szakiskolában. 38 résztvevő 9 fordulóban 5 napon át mérte össze tudását és felkészültségét.
Mester Gyula, a verseny első kiemeltje magabiztos játékkal nyert, kiugró teljesítményt nyújtva 6 győzelem mellett mindössze 3 döntetlent engedélyezett vetélytársainak.
Mester Gyula

 

 

 

 

 

2011-03-08

Az I. Deák Matek Verseny győztesei:

9. évfolyam: 1. Kántor Tamás 2. Karalyos Dániel 3. Gál István Dávid

10.évfolyam: 1. Kazamér Tibor 2. Tóth Attila 3. Gyenes István

11. évfolyam: 1. Szabó Balázs 2. Pető Roland 3. Kun Péter

12. évfolyam: 1.Nádházi Imre 2.Filep Márk 3.Zbiskó Éva

2011-03-07

Egyed Gábor 9. évfolyamos diákunk 7 partiból 6-ot megnyerve

1. helyezést ért el a Berekfürdői Tavasz 2011 B for U 2200 nemzetközi

sakkversenyen. Gratulálunk Gábornak és edzőjének, Mester Gyula tanárúrnak a szép eredményért.

 

Az EUSO (European Union Science Olympiad) egy természettudományos csapatverseny, amelyen az Európai Unió minden országa két-két háromfõs csapattal vehet részt. A csapat három tagjának (egy-egy biológia-, fizika-, illetve kémia "szakértõnek") közösen kell megoldania két, elsõsorban mérési és kísérleti feladatokból álló összetett természettudományos problémát. A feladatok szövegét mindenki az anyanyelvén kapja meg, és a közös megoldást is anyanyelven kell megírni.


 

Az idei EUSO Pardubicében, Csehországban kerül megrendezésre 2011. április 10. és április 17. között. A versenyre utazó magyar csapatok tagjai:

Fizika: Szabó Attila (Leőwey Klára Gimn., Pécs) és Kollarics Sándor (Zrínyi M. Gimn., Zalaegerszeg)
Kémia: Bolgár Péter (Eötvös J. Gimn., Tiszaújváros) és Jenei Márk (Fazekas M. Főv. Gyak Gimn., Budapest)
Biológia: Kovács Mónika (Radnóti M. Kís. Gimn, Szeged) és Kolostyák Zsuzsanna (Tóth Á. Gimn., Debrecen)

2011-02-21

A kollégiumunk ebédlőjében  került megrendezésre a farsangi "Ki mit tud ?" verseny.

1. helyezés: Hevesi László-Kozák Ádám -népdalfeldolgozás

2. helyezés: Szekrényes Olga - hastánc

3. helyezés: Hevesi László - cigány népdalcsokor

2011-02-19

Varga Ákos 10. évfolyamos diákunka a

DUSZA ÁRPÁD ORSZÁGOS PROGRAMOZÓI EMLÉKVERSENY 2010/2011

dusza_arpad_o_p_v_baksless_csapata_varga_akossal.jpg

 

regionális fordulóját megnyerve Mechwart András Gépipari és
Informatikai Szakközépiskola BEKSZLESS nevű 3 fős csapatával az országos döntőbe jutott, ahol 3. helyezést érterk el. (2010.01.23.)

Felkészítő tanár: Vajdics Pál A csapat tagjai:

Nagy Péter 10.
Nagy Ádám 10.
Varga Ákos 10.

 

2011-02-02

MIHUCZ MÁRTON elnyerte a "Hajdú-Bihar megye jó tanulója-jó sportolója"  címet.

 

Tóth Árpád Országos Középiskolai Versmondó Verseny

 
A debreceni Tóth Árpád Gimnázium a költő születésének 125. évfordulója alkalmából hagyományaihoz hűen meghirdeti a Tóth Árpád Középiskolai Versmondó Versenyt
A verseny ideje: 2011. április 1-2.
A verseny helye: Tóth Árpád Gimnázium (4024 Debrecen, Szombathi István u. 12. / Tel: 06/52/411-225/122)

 

 

 

2011.01.20.

Városi Oktatási Intézmények Sakkcsapat versenyén a megtisztelő 1. helyezést értek el:

Egyed Gábor, Nádházi Imre, Bartha Máté, Nagy Dávid és Ratkai Gergő. (Mester Gyula, felkészítő tanár)

2011.01.16.

A Sakk Diákolimpia Megyei döntőjén Egyed Gábor 9. évfolyamos diákunk 1.helyezést ért el, kiharcolva ezzel az országos döntőn való részvételt.

Turányi Attila 6.helyezést ért el.

2010-11-08

a cikk forrása: http://www.hajdumagazin.hu

Felnőtt Vidék OB Férfi Kard Csapat:
1.helyezés Debreceni Kardvívó SE – Griff (Hornyák, Sipos Marcell, Szilassy, Vállai)

 

20101108het-ermet-szereztek-a-debreceni-kardvivo-se-griff-versenyzoi1.jpg

 

        

2010.okt.1-3      Kolostyák Zsuzsanna       4.helyezés

35.Kitaibel Páll Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny Országos Döntőjén

kolostyakzs.jpg

2010. július

Csató Balázs a Debreceni Sportcentrum triatlon ifi csapatával első helyen végzett az  Országos Aquatlon Versenyen.(futás, úszás, futás)

39149_131350586908001_100000991801800_153899_6486073_n.jpg

Fadd-Dombori Országos Aquatlon Verseny
           Csapat első hely

 

 

 

2009/2010-es tanév

Eredményekben gazdag tanév végéhez közeledünk. Ilyenkor a kollégiumi ballagás idején díjazzuk azon végzős diákokat, akik a négy kollégiumi év során kiváló kollégistáknak bizonyultak a tanulmányi eredmények, sporteredmények, közösségi tevékenységek és példamutató magatartás tekintetében. Ugyanekkor a „Jó tanuló, jó sportoló, példás magatartás” verseny győzteseit is díjazzuk.  A díjakat a Tehetségért a Kollégiumban Alapítvány biztosítja.

 

1.     Kollégiumi „Ki mit tud?”

  • Csajbók Klaudia, Dorcsák Evelin: kollégiumi, megyei, területi versenyek győztesei tánckategóriában, országos döntőre készülnek
  • Szekrényes Olga: megyei első, területi harmadik helyezést ért el hastánccal, és a Móricz Zsigmond Prózamondó versenyen, első helyen végzett.

 

2.      Sport

  • Kiss Sándor: „P.E. Test” Xll. Magyar Bajnokság 1. helyezettje, több birkózó versenyen is dobogós helyen végzett
  • Tóth Brigitta, Rövid Szófia, Szabó Lilla: Kézilabda Diákolimpia országos  5. hely
  • Törő András: Súlyemelő diákolimpia országos döntő4. hely
  • Sipos Marcell: Országos Vívó felnőtt csapatverseny 2. hely, Országos B kategóriás. Egyéni vívóverseny 3. hely, Országos Vívó verseny (kadet) 19. hely
  • Megyei szinten szereztek még több dobogós helyezést lányaink labdarúgásban, kézilabdában egyaránt.
  • Kollégiumi bajnokságot nyert a sakkcsapatunk, kupákon is dobogós helyezéseket szereztünk fiú-lány labdarúgásban, lány kézilabdában, sakkban, asztaliteniszben és kondi versenyeken.

2009/2010. TANÉVI
VÍVÓ DIÁKOLIMPIA
KARD - V., és VI. KORCSOPORT
DR. BRUSZNYAI ÁRPÁD EMLÉKVERSENY

AZ ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNYE
Veszprém, 2010. május 01-02.

V. KORCSOPORT - FIÚ EGYÉNI

Hely
Név Iskola Település Testnevelő/Felkészítő neve
1
Rácz Viktor Széchenyi István Gimnázium Budapest  
2
Dohi Zoltán Tinódi Lantos Sebestyén Gimnázium Sárvár  
3
Erdős Gergely Batthyányi Lajos Gimnázium Nagykanizsa  
3
Somoskeőy Péter Batthyányi Lajos Gimnázium Nagykanizsa  
5
Sipos Marcell Fazekas Mihály Gimnázium Debrecen  

 

VI. KORCSOPORT - FIÚ EGYÉNI

Hely
Név Iskola Település Testnevelő/Felkészítő neve
1
Loós Dániel József Attila Gimnázium Budapest  
2
Kiss Barnabás Tamási Áron Gimnázium Budapest  
3
Erdős Gergely Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa  
3
Farkas Miklós Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa  
5
Somoskeőy Péter Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa  
6
Sipos Marcell Fazekas Mihály Gimnázium Debrecen

 

3.     Egyéb

  • Németh Anikó: Gondolatébresztő pályázat 1. helyezettje (irodalom kategória)
  • Révész Adrienn, Rabb Franciska: a Kodály Zoltán Országos Kórusversenyen az Ady E.G énekkarával aranyoklevelet szereztek.

rabb_franciska_revesz_adrienn.jpg

4.     Tanulmányi versenyek

·        Flak Nándor, Varga Ákos: Nyíri T. Országos Inf. Verseny döntősei voltak.

·        Varga Ákos: Mikola S. Országos Tehetségkutató Fizika versenyen 3.helyezést ért el

·        Sipos Marcell: „Örökségünk ’48” vetélkedő országos döntőjén 10. hely csapatban

·        Kolostyák Zsuzsanna: Dr. Árokszállásy Z. Országos Biológia-környezetvédelmi versenyen 5.-7.helyezés, megyei Kittaibel Pál Biológia versenyen 1.hely

·        Tóth Brigitta: Curie Országos Környezetvédelmi csapatversenyen 5. helyezést ért el.

·       Rokonál Patrik: "Irinyi János Kémiaverseny" országos 10.helyezést ért el

·        Pelyvás Lívia: Avram Hershko Országos Természettudományi verseny 3.helyezés

·        Többen szereztek nyelvvizsgát, ECDL vizsgát.

 

Debrecen,2010-04-27                                    Hajdó Attila                          

 

 

 

 





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 17
Tegnapi: 33
Heti: 475
Havi: 1 434
Össz.: 178 026

Látogatottság növelés
Oldal: Eredmények
DEBRECENI DEÁK FERENC TEHETSÉGFEJLESZTŐ KÖZÉPISKOLAI SZAKKOLLÉGIUM - © 2008 - 2018 - deak-tehetsegpont.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

Adatvédelmi Nyilatkozat

A HuPont.hu ingyen honlap látogatók száma jelen pillanatban:


▲   Itt: deak-tehetsegpont.hupont.hu - Vatera.hu
X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »